Aplikace dermálních výplní v estetické medicíně


Dermální výplně jsou gelovité látky, které jsou injekčně aplikované pod kůži, aby obnovili ztracený objem, vyhladili linky a vrásky způsobené stárnutím, eventuelně zlepšily kontury obličeje. Čím dále tím více lidí využívá tento způsob ošetření obličeje pro omlazení – tento způsob je efektivní a rychlý bez nutnosti chirurgického zákroku. Nejčastější součástí injekčních fillerů je kyselina hyaluronová.


Hyaluronová kyselina je přírodní dermální výplň, která pomáhá bojovat proti třem známkám stárnutí pokožky v oblasti obličeje – proti vráskám, povadlé pleti a ztrátě objemu. Injekce kyseliny hyaluronové pod kůži vytváří objem v oblastech, které objem obvykle postrádají, a to – rty, lícní kosti, tváře, kůže pod očima a podobně.

Kyselina hyaluronová je známá svým hydrofilním efektem – zadržuje vodu a tím se stává skvělou dermální výplní, která pomáhá bojovat proti známkám stárnutí. Jedná se přitom o látku vyskytující se běžně v tkání kůže, je tedy tělu vlastní. Kyselina hyaluronová používaná v estetické medicíně je uměle připravovaná v laboratořích, její degradace v organismu se děje stejnými ději jako v případě přirozené kyseliny hyaluronové – její efekt tedy není trvalý.

Zatímco jsou dermální výplně běžně známé jako výplně vrásek, dokážou mnohem více. Mimo jiné dokážou výplně vyřešit daleko více problémů, například:

  • vyhladit vrásky kolem nosu a úst, tzv. marionetové vrásky, tzv. kuřácké vrásky
  • zvýraznit a obnovit ztracený objem propadlých tváří nebo spánků
  • naplnit a zvýraznit rty
  • vyhladit záhyby na bradě
  • zmenšit asymetrii na obličeji
  • vyplnit oblasti nosoretních rýh
  • zbavit se kruhů pod očima
  • konturace tváře v oblasti lícních kostí
  • modelace čelisti v případě například male contouringu
  • a mnoho dalšího

Výsledky zákroku lze pozorovat prakticky ihned po zákroku. Injekce jsou nebolestivé, před injekcí výplně se lokálně aplikuje znecitlivující krém. Bezprostředně po aplikaci se může objevit zarudnutí, otok v místě vpichu, které většinou trvají pouze několik hodin.  Vyskytnout se může také modřina v místě aplikace, která se resorbuje řádově v rámci dnů a lze ji zakrýt make-upem.

Kyselina hyaluronová je vstřebatelný produkt, její efekt je proto dočasný a je nutné její aplikaci po čase opakovat. Trvanlivost efektu se liší mezi jednotlivými pacienty – závisí na elastičnosti pokožky, na stupni hydratace a hloubky aplikace výplně. Vliv má také typ použitého produktu. Obecně lze říct, že výsledek injekce kyseliny hyaluronové je viditelný po dobu 6 – 12 měsíců.

Jak probíha ošetření v Eternal Clinic?

Injekce dermální výplní je ambulantní zákrok. Vše začíná konzultací, která je dopředu domluvená. V jejím průběhu prodiskutujeme co od výplně očekáváte a jaké jsou vaše cíle. Současně zjistíme, zda nemáte kontraindikaci aplikaci dermální výplně. Důležité je nezatajit žádné informace z vaší anamnézy – budeme se vás ptát na chronicky užívanou meditace, na neurologické či kožní choroby, na alergie a tak dále.

V den zákroku by měla být pokožka čistá, bez naneseného make-upu. Oblast injekce výplně bude v ambulanci vydezinfikována a bude aplikováno lokální anestetikum, nejčastěji ve formě krému. Poté lékař vstříkne požadované množství výplně do problematické oblasti. Injekce výplně vás nijak nelimituje v dalších denních aktivitách, můžete být požádáni o krátkou abstinenci od sportovních aktivit.

Objednejte se ke konzultaci

V případě zájmu o injekční výplň se neváhejte objednat ke konzultaci skrz náš objednávací systém. Rádi s Vámi vybereme nejlepší výplň pro Vás.

Objednat