Plexr – technologie plazmatického výboje

Přístroj Plexr je novinkou v Eternal Clinic představující revoluční technologii plazmatického výboje. Doplňuje přístrojové portfolio u nás na klinice a umožňuje nám ošetřovat větší spektrum estetických problémů. Plexr je propisce podobné zařízení, takže se jednoduše používá k ošetření cílové oblasti.

Jak Plexr funguje?

Mezi bodovou elektrodou přístroje Plexr a ošetřovanou oblastí vzniká oblouk plazmatického výboje, který způsobuje odpaření kožních buněk dané oblasti. Na místě ošetření vzniká povrchová ranka, kde je pokožka postupně v rámci hojení nahrazovaná novou, kde je stimulovaná tvorba kolagenu, čímž vzniká pokožka vypnutá, pevnější, hladší a mladistvější.

Co vše Plexr ošetří?

Plexr lze s výhodou použít u následujících situací:

– v případě nadbytku kůže v oblasti horních a dolních víček, současně v případě přítomnosti drobných vrásek kolem očí. Provádíme tak nechirurgickou blefaroplastiku, která je v úzce definovaných případech alternativou k operaci víček.

– k ošetření drobných vrásek a linek – včetně třeba vrásek v oblasti krku

– k odstranění znamének a verruk

– k ošetření jizev po akné, strií, jizev po chirurgických zákrocích včetně keloidů

Jak ošetření probíhá?

Ošetření Plexrem je ambulantní. Probíhá po aplikaci lokálního anestetika na místo ošetření.

Výkon je tím příjemnější a minimálně bolestivý. Trvá řádově desítky minut, maximálně hodinu – dle velikosti vyšetřované oblasti.

Pacient po výkonu opouští ambulanci bez omezení.

Jaké je pooperační období?

Po ošetření Plexrem vznikají na místě ošetření bodové ranky, de facto drobné popáleninky.

Tyto ranky jsou viditelné 5 – 10 dní dle věku pacienta a dle velikosti ošetřované oblasti.

Na ranky je nutné aplikovat obklad s dezinfekcí k zabránění vzniku infekce a dále speciální krém jako prevenci vzniku hyperpigmentací po ošetření.

Po výkonu se téměř vždy objevuje otok v oblasti ošetřené Plexrem, ten se řeší nasazením léků, které tento otok zmírňují.

Dále se doporučuje po výkonu nepít alkohol a nekouřit.

Objednejte se k nezávazné konzultaci

V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Učinit tak můžete prostřednictvím našeho objednávkového systému.

Objednat