Mezoterapie a biorevitalizace

MEZOTERAPIE – omlazení pleti pomocí koktejlu živin

Mezoterapie je mladá technika moderní estetické medicíny. Je v dnešní době velice oblíbená pro jednoduchost provedení, nebolestivost a vynikající výsledky. Společně s botulotoxinem, aplikací dermálních výplní patří mezi základní metody miniinvazivní estetické medicíny.

V principu se jedná o injekční aplikaci koktejlu výživných látek, vitaminů, aminokyselin, které stimulují pokožku k tvorbě kolagenu a nových buněk.

Nejčastějšími součástmi mezoterapeutických koktejlů jsou:

  • Kyselina hyaluronovánezesíťovaná, na rozdíl od dermálních výplní tedy neobnovuje objem tkání, ale pleť hydratuje svým hydrofilním účinkem.
  • Různé aminokyselinynapříklad glycin, prolin, lysin atd. Aminokyseliny jsou základní stavební složky proteinů, stimulují tak tvorbu kolagenu, elastinu a jiných složek pokožky.
  • Vitamínyriboflavin, vitamin C, kyselina pantothenová
  • Stopové prvky, mikronutrientyzinek, měď
  • Jiné látkyoligopeptidy, nukleotidy, minerály, koenzymy, karnitin atd.

Výsledkem mezoterapie je hydratace pokožky, rejuvenace (omlazení) pokožky, vyhlazení jemných vrásek a sjednocení tónu pokožky. Specializované přípravky pomáhají bojovat třeba proti kruhům pod očima nebo vypadáváním vlasů.

Jak ošetření probíhá?

Mezoterapie je miniinvazivní, ambulantní zákrok. Výživný koktejl se aplikuje do požadované oblasti injekčně – někdy je přípravek viskóznější a aplikuje se pomocí jemné jehly, tekuté přípravky je možno aplikovat pomocí mikrojehličkového aplikátoru (pomocí injektoru). Výhodou injektoru schopnost aplikovat produkt na větší plochu rychleji, zákrok je rovněž nebolestivý stejně jako u aplikací pomocí jehly.

Zákrok je ambulantní, před výkonem je možno aplikovat krém s lokálním anestetikem. Zákrok trvá 20 – 60 minut, v závislosti na velikosti ošetřované plochy.

Vlasová mezoterapie – součást komplexní terapie alopecie

Specifickou jednotkou mezoterapie je použití této metody v terapii androgenní alopecie. Vlasová mezoterapie se používá jako součást multimodální léčby alopecie. Používáme ji v přípravě vlasové pokožky před transplantaci vlasů, dále také 2 měsíce po transplantaci vlasů. Přípravky k vlasové mezoterapii podporují prokrvení vlasových folikulů, podporují proliferaci buněk vlasového folikulu, způsobují posílení vlasových folikulů a zlepšení růstu vlasů.

Přípravky pro vlasovou transplantaci obsahují několik desítek účinných látek stimulujících vlasové folikuly, příkladem jsou aminokyseliny, měďnaté soli, vitaminy – thiamin, retinol, fylochinon a dále několik biomimetických peptidů a nukleotidů.

Vlasová mezoterapie je nedílnou součásti terapie androgenní alopecie. K dispozici je několik přípravků, které se liší obsahem i cenou.

Objednejte se ke konzultaci

V případě zájmu o aplikaci mezoterapie a biorevitalizace se neváhejte objednat prostřednictvím našeho objednávacího systému.

Objednat